Home Products Cleaning Equipment COMBIJET High Pressure Water Jetting Equipment JE80-500/75
JE80-500/55
JE80-500/55
Back to products
JD90-500
JD90-500
JE80-500/75
Send Your Inquiry
  • Specifications
  • Standard Equipment
Specifications
Working Pressure: 500 bar / 7,250 PSI
Flow Rate: 75 lpm / 20 GPM
Voltage//Phase:
Electric Power: 75 kW / 100 HP
Dimension LxWxH: 2000 x 1750 x 1800 mm
Weight: 1800 Kg
Standard Equipment
• Combijet HP Hose 20m with female ends BSP ½”
• Gun with Lance
Related products
Quick view
COLLAR FOR GLAND NUT
Quick view
Digital Gauge – 2800 Bar
Filter Housing AISI 10” – 3 core